Кредит на карту під 0%
Сума до 10 000 грнТермін до 45 днівВік до 70 років
Подивитись більше 15 пропозицій

Що буде якщо не платити кредит в Манівео (Moneyveo)? Рекомендації!З року в рік життя в нашій країні (не тільки в нашій) стає все дорожче і дорожче. Зростає орендна плата, зростають комунальні тарифи і продукти харчування. На допомогу в скрутних ситуаціях приходять мікро фінансові компанії, які видають кредити до зарплати. Однією з найпопулярніших і відомих таких компаній є Манівео. Насправді мікро кредити дуже хороший фінансовий інструмент, яким можна дуже вигідно користуватися для вирішення своїх фінансових труднощів, особливо з огляду на той факт, що перший кредит видається під 0 або 0.01 відсотків.

Позики видаються в компанії до 5000 гривень, якщо це перше звернення за кредитом. Погодьтеся, це досить хороша сума, якщо Вам не вистачає її на оренду квартири або подарунок другу. Наприклад Ви взяли в борг п'ять тисяч гривень на 30 днів і Вам потрібно буде повернути 5015 гривень, причому Ви переплатите тільки 15 гривень - це дуже добре, зважаючи на те, що при позиці від Вас потрібно тільки паспорт, ідентифікаційний код, телефон та банківська карта на яку будуть зараховані гроші протягом 15 хвилин.

При підході який описаний вище, позики дуже вигідні, якщо не допускати прострочення. Якщо У Вас немає грошей на погашення боргу, то краще звернутися в компанію і попросити зробити реструктуризацію боргу - це призведе до менших фінансових і нефінансових втрат.

Коли настає просрочка і які наслідки несе?

Єнот Манівео

У всіх компаніях як Ви могли здогадатися прострочка настає на наступний день після дати погашення кредиту. Але так як в Україні деякі банки проводять платежі до 3-х робочих днів, компанія MoneyVeo подбала про Вас і ввела 3 додаткові пільгові дня. Якщо Ви погасите кредит в цей триденний термін, то на Вас не нараховуватимуться додаткові штрафні санкції та додаткова комісія. Якщо ж Ви допустите прострочення в 4 дня, то Вам буде нараховано штраф в розмірі 28% від суми простроченого платежу. За ці 4 і наступні дні буде нараховуватися стандартна ставка в розмірі 1,7 відсотка. Якщо Ви прострочили і цей платіж, то Вам також буде нараховано штраф в розмірі 28% від суми чергового платежу. Штрафні санкції нараховуватимуться так постійно, але вони не можуть перевищувати 50% від суми кредиту.

Наведемо приклад як буде розраховуватися заборгованість. Припустимо Ви взяли позику в розмірі 5000 гривень на термін 30 днів. Позику Ви брали в компанії вперше, тому на 30-й день ви повинні будете заплатити 5015 гривень. Причому, як було написано вище, на 31-й, 32-й, 33-й день Ви також повинні будете заплатити 1015 гривень. Якщо Ви захочете погасити кредит на 34-й день, то Вам потрібно заплатити штраф в розмірі 28% від 5000, а це 1400 гривень, плюс оплатити стандартну процентну ставку 1,7% за 4 дні, а це 340 гривень, плюс 5015 гривень. Разом Ви на 34-й день повинні будете погасити 6755 гривень. Погодьтеся це значно більше, ніж 5015 гривень, тому краще пере кредитуватися під 0% в іншій фінансовій компанії.

Крім того, що Ви переплачуєте гроші при простроченні, Ви також потрапляєте в бюро кредитних історій, як ненадійний позичальник, і Вам в майбутньому можуть відмовляти у видачі кредиту інші компанії та банки. Причому при оплаті боргу під час 3-х денного пільгового періоду в УБКІ Ви будете значитися як чесний позичальник.

Як відбувається стягнення боргу?

Якщо Ви все таки дотягли до моменту, коли з Вас будуть стягувати борг, то рекомендуємо не ховатися, а йти на контакт з представником компанії. Як правило коли настає прострочення, представник компанії намагається з Вами зв'язатися, щоб з'ясувати справжню причину прострочки. Якщо Ви йдете на контакт, то Вам запропонують реструктуризувати борг.

Згідно з угодою з манівео, компанія має право стягувати з Вас борг усіма законними способами. Повірте Ви будете думати про кредит кожен день, так як Вам будуть дзвонити, надсилати смс і повідомлення на пошту. Також компанія може повідомити про борг Ваших родичів і знайомих, а також повідомити про заборгованість Вашому керівництву, так як це не суперечить закону. В першу чергу це буде тиснути на Вас морально, а знайомі будуть Вас «проклинати», так як через Вас їм дзвонять незрозуміло хто.

Також згідно з договором, компанія при настанні першого дня прострочення має право продати Ваш боргом 3-м особам, так званим колекторам. Але як правило в 1-й місяць вона цього не робить і намагається самостійно стягнути з Вас борг. Коли компанія розуміє, що Ви не збираєтеся повертати позичені кошти вона продає право вимоги боргу колекторам. Це абсолютно законно. Колектора будуть Вас повідомляти про борг набагато частіше і діяти на нерви Вам і Вашим близьким.

У порівнянні з методами стягнення компанія moneyveo діє досить лаконічно, так як переживає за свою репутацію як бренду. Також компанія має право подати до суду.

Коли мікро фінансова компанія може подати в суд?

Чому то люди в Україні думають, що кредит в мікрофінансової організації можна не повертати, так як він оформлений онлайн і не має законної юридичної сили. Насправді це не так і договір оформлений онлайн абсолютно законний і має законну юридичну силу. Так як Ви самі передали дані паспорта, ІПН і підтвердили операцію за допомогою свого мобільно телефону, а також є факт отримання Вами коштів. МФО має право подати в суд на Вас в будь-який момент при настанні прострочення. Але як правило, так не робить, так як це їй не вигідно з фінансової точки зору. Коли кредитна компанія розуміє, що добровільно Ви позику не повернете (або до дати наближення 3-х річного терміну - так як в Україні за кредитними договорами термін позовної давності становить 3 роки), вона звертається до суду. Суд як правило завжди стає на бік МФО, так як є незаперечні докази отримання Вами кредитних коштів.

Після того, як суд винесе рішення не на Вашу користь, Ви повинні будете погасити як суму кредиту з відсотками і штрафними санкціями, так і судові витрати, які складають приблизно 50% від суми боргу. Якщо Ви добровільно відмовляєтеся оплачувати позику за рішенням суду, то цим буде займатися виконавча служба, яка в разі офіційного працевлаштування буде утримувати у Вас з заробітної плати щомісяця до 50% - до повного погашення боргу та судових витрат.

Що робити не рекомендується?

Якщо у Вашого кредиту утворилася прострочення, то ні в якому разі не рекомендуємо уникати спілкування з фінансовою компанією, так як вона буде вважати Вас не надійним і якомога швидше продасть право вимоги боргу 3-й особі або подасть в суд. Так само не рекомендуємо обманювати представників компанії, так як коли правда виявиться відомою, компанія вчинить так само як написано на початку цього абзацу.

Як уникнути прострочення?

Якщо у Вас немає коштів погасити кредит, то краще звернутися в компанію для пролонгації договору. Вам буде запропоновано погасити поточні відсотки і продовжений договір. В даному випадку Ви не буде платити штраф у розмірі 28%, а також будете вважатися надійним і обізнаним позичальником. Також Ви уникнете щоденних нагадувань про прострочений кредит.

Рейтинг: 3 з 5


Відгуки та коментарі


Додайте Ваш відгук
Залиште свій Email, якщо бажаете отримати повідомлення про відповідь на Ваш коментар


Популярні кредити
Ще
Онлайн кредити
Потрібні гроші?