Кредит на карту під 0%
Сума до 10 000 грнТермін до 45 днівВік до 70 років
Подивитись більше 15 пропозицій

Що таке іпотека, іпотечна позикаІпотечне кредитування стрімко розвивається. Проте в Україні ставки по іпотечних кредитах залишаються дуже високими і не кожен має можливість оплачувати їх, відповідно і користуватись ними.

Дуже схожі поняття не є тотожними, не всі розуміють різницю між іпотекою та іпотечним кредитом.

Іпотека – вид застави що дає кредитору гарантію на повернення кредитних коштів, а не вид банківського кредиту як всі думають.

Іпотечний кредит – це гроші що видає банк під заставу нерухомого майна (квартири, будинку).

Не кожне заставне майно є іпотекою. Іпотека носить публічні ознаки і є певною відміткою в свідоцтві про державну реєстрацію.

Нерухоме майно з відміткою іпотека є власністю позичальника, він нею розпоряджається, але продати чи передати право власності без відома кредитора не може.

Чим відрізняється іпотечний кредит від не іпотечного

Кредит можна вважати іпотечним тільки тоді коли його видають під заставу нерухомого майна. Тому, основною характеристикою іпотеки є застава. 

Коли видається кредит на покупку нерухомості, але в заставу нерухомість не вноситься. Такий кредит не є іпотечним. Важливо що під заставу може вноситись і нерухомість що вже є у власності а не тільки нова під яку видається позика.

Приклад іпотечного кредиту. Будинок що будується не може бути іпотекою. Тільки нерухомість що вже здана в експлуатацію може бути використана в іпотечному кредитуванні. В такому випадку і заставляють вже наявне майно.

Важливо що іпотечний кредит має цільове призначення і використати гроші на щось о крім покупки нерухомості не можна.

В світі існує практика іпотеки у вигляді предметів розкоші або дорогих послуг, але в Україні така практика не набула популярності. 

Іпотечне кредитування в економіці

Часто, більшість людей не мають можливості купувати житло одразу по ринковій вартості. Завдяки іпотечному кредитуванню, для багатьох житло стає доступним. Це стимулює будівельну галузь. Разом з нею зростають і суміжні сегменти: виробництво та продає будівельних матеріалі, збільшення продажів побутових товарів необхідних для організації домашнього затишку. Відповідно, будівництво супроводжується розвитком доріг, виробництвом меблів, що веде за собою розвиток деревообробної галузі. І так по ланцюговій реакції.

Позичальник маючи у власності свій будинок з обмеженнями, прагне більше заробити щоб виплатити борг як найшвидше, і часто гасить заборгованість раніше першочергового терміну.

Половина банківських кредитів є іпотечними, а тому наявність такого продукту стимулює розвиток і банківської сфери.

Переваги іпотечного кредиту

  • Власне житло при відсутності, одномоменто, великої суми на покупку.
  • Можливість прописатись у власній оселі і жити як повноцінний член суспільства.
  • Мінімізація навантаження на сімейний бюджет з можливістю отримати юридично чисту нерухомість.

По при велику кількість позитивних моментів іпотечного кредитування, воно залишається не достатньо популярним в Україні. Хоч Київ і переживає будівельний бум, та основні кошти на покупку нової нерухомості не є іпотечними кредитами. Людям доводиться половину життя обмежувати себе щоб мати можливість купити омріяну оселю. А все через те що іпотечні кредити дуже дорогі. Будемо сподіватись що в скорому часі це замкнене коло негараздів в економіці вдасться розімкнути, і житло стане доступним для кожного.

Що робити коли немає грошей для оплати платежу по іпотечному кредиту

Сьогодні, для тимчасового вирішення свої проблем можна використати кредит онлайн. Тим більше багато МФО видають кредити під 0 відсотків. Тому, щоб не переплачувати через заборгованість по іпотеці, можете скористатись послугами Кредит Каса. Організація котра добре зарекомендувала себе, на ринку фінансових послуг України.

Рейтинг: 4 з 5


Відгуки та коментарі


Додайте Ваш відгук
Залиште свій Email, якщо бажаете отримати повідомлення про відповідь на Ваш коментар


Популярні кредити
Ще
Онлайн кредити
Потрібні гроші?