Кредит на карту під 0%
Сума до 10 000 грнТермін до 45 днівВік до 70 років
Подивитись більше 15 пропозицій

Як очистити / видалити кредитну історію?До кредитної історії треба ставитися досить педантично, адже вона прямо впливає на ймовірність видачі Вам грошей банком або фінансовою організацією. У людей, які не виконували свої зобов'язання в минулому цікавить такі питання: «Чи можна видалити кредитну історію?», «Чи можна як то виправити ситуацію?». Забігаючи наперед, відразу Вам відповісти, що повністю видалити історію не можна, дані все одно залишаться, зате можна її поліпшити, так як кредиторів цікавить дані приблизно за минулі 5 років.

Кредитна історія, що це?

Кредитна історія - це інформація про фізичну або юридичну особу, яка зберігається в УКБІ і включає в себе дані про всі попередні Ваші фінансові зобов'язання в банках і інших кредитних організаціях. Також там доступна інформація про Вас, яка допоможе кредитору піти на контакт з Вами для мотивації Вас швидше сплатити кредит. Всі дані які там знаходяться, передаються від всіх кредиторів до яких Ви зверталися будь-коли, незалежно від того, видали вони Вам кредит чи ні.

Види кредитної історії:

  • Хороша (позитивна) - якщо позичальник виконував всі умови кредитного договору, не допускав прострочень і повністю погасив кредит в строк.
  • Погана (негативна) - позичальник не виконував умови кредитного договору, допускав прострочення або не погасив кредит до моменту закінчення кредитного договору.
  • Чиста (нейтральна) - якщо людина жодного разу в житті не користувалася послугами кредитних компаній і не брала у банку гроші в позики.

Хороша і погана кредитна історія це умовні поняття, тому, що кожна кредитна компанія має свою кредитну оцінку позичальника. Може вийде так, що один банк вважатиме її поганою, а інший хорошою.

Як може бути зіпсована кредитна історія?

Як писалося вище, історія може бути негативна, якщо Ви не виконували умови договору. Але, також є ситуації, коли Ви повністю виконували умови кредитного договору, але історія у Вас все одно зіпсована. Нижче представлені такі випадки:

  • Ваша персональна інформація потрапила в руки шахраїв, які оформили на Вас кредит, а Ви дізналися про наявність у Вас кредиту від дзвінків колекторів. В даному випадки потрібно подавати заяву в правоохоронні органи.
  • Ви неправильно зрозуміли умови договору або вони були прописані не коректним чином. Найчастіший випадок виникнення прострочення - це ситуація коли Ви оплатили кредит вчасно, але через банківський переказ гроші надійшли на рахунок компанії на наступний день і вона вважала цю ситуацію як невиконання зобов'язань.

Як поліпшити кредитну історію?

  • Погасити існуючий прострочений кредит. Якщо у Вас є прострочення по діючому кредиту, то як можна швидше оплатіть його. Це допоможе Вам не тільки поліпшити кредитну історію, а й позбутися від тиску кредиторів, які відповідно до законодавства можуть подати на Вас до суду і як правило, кредитори його виграють.
  • Сплачуйте все платежі по Вашим зобов'язанням вчасно і не допускайте прострочень.
  • Укладайте з банками договори реструктуризації - це додатковий договір про те, що Ви погасите заборгованість на інших умовах, які як правило більш вигідні для Вас.
  • Ви повинні кілька разів мікропозик і поверніть його в строк. Такі кредитні компанії як ukrpozyka видають позики на термін до 15-ти днів під 0%. Це означає, що Ви не переплатите по кредиту ні копійка, а кредитну історію поліпшите.

Висновок: Якщо у Вас погана кредитна історія і Ви хочете її видалити повністю з УБКІ, то зробити це не можна! Можна лише її поліпшити, для цього потрібно на певному проміжку часу користуватися кредитними продуктами і не порушувати умов договорів і не допускати прострочення.

Рейтинг: 4 з 5


Відгуки та коментарі


Додайте Ваш відгук
Залиште свій Email, якщо бажаете отримати повідомлення про відповідь на Ваш коментар


Популярні кредити
Ще
Онлайн кредити
Потрібні гроші?