Кредит на карту під 0%
Сума до 10 000 грнТермін до 45 днівВік до 70 років
Подивитись більше 15 пропозицій

Кредитні канікули: що таке і як використовувати?



Проблема з виплатою кредиту або позики зустрічається у багатьох українців, які мають в своєму активі діючий кредит. Це пов'язано з тим, що рівень доходів ледь дозволяє покривати першорядні потреби людини. Але ж позику потрібно повертати, тому, що ніхто не хоче платити зайві гроші, яких і так не вистачає, за прострочення.

У даній ситуації необхідно знайти компроміс з кредитором або вирішити цю проблему по іншому. На наш погляд ідеальним варіантом в Україні є кредитні канікули від кредитора, які дозволять не платити кредит певний час і штрафні санкції за оплату нараховуватися не будуть.

Варіанти вирішити проблему з відсутністю грошей для платежу по кредиту:

 • Позичити гроші у друзів або родичів.
 • Взяти позику без відсотків в Ukrpozyka, для погашення попередньої позики.
 • Укласти договір реструктуризації з кредитною організацією - змінити умови договору, в якому зміниться термін оплати кредиту.
 • Домовиться з фінансовою компанією про кредитні канікули - відстрочка погашення кредиту.

Кредитні канікули - найбільш прийнятний для Вас варіант, тому, що він передбачає домовиться з кредитором не привертаючи до цього третіх осіб і під час припинення терміну оплати не нараховуються штрафні санкції, а також кредитор не робить негативних для Вас наслідків, а саме не телефонує Вам кожен день з вимогою сплатити борг, не продає Ваш борг колекторам, і не подає на Вас до суду.

Хто і коли може претендувати на кредитні канікули?

Кредитні канікули фінансові установи не зобов'язані надавати не на на підставі закону, не на підставі кредитного договору, за винятком військовослужбовців, про який поговоримо нижче. Кредитор надає кредитні канікули на свій розсуд і як правило йде на зустріч клієнту, якщо той вчасно вносив всі платежі і не допускав прострочення по боргу. У більшості випадків кредитор погоджується надати канікули на маленький термін в порівнянні з терміном кредитного договору. Наприклад, якщо Ви брали кредит на 3 роки, то можна розраховувати на канікули до 6 місяців і не більше. На більший термін кредитор не піде, тому що великі ризики неповернення кредиту і закінчення терміну позовної давності.

Фінансова установа піде Вам на зустріч при вагомій причині, наприклад:

 • Тимчасовий виїзд за кордон.
 • Важка хвороба.
 • Тимчасова втрата працездатності.
 • Спортивні або інші змагання.
 • Призов до армії.
 • Виконання службових обов'язків, через які Ви фізично не зможете оплачувати кредит.

Відмовити або схвалити кредитні канікули можуть виключно співробітники банку, так як законом це не визначено. Тому Вам, для успішного їх вирішення потрібно по максимуму підготувати документи, щоб вони прийняли позитивне рішення і пішли Вам назустріч.

Єдиною категорією громадян, кому кредитори зобов'язані дати кредитні канікули є військовослужбовці. Це пов'язано з введенням в Україні особливого становища. Так, відповідно до закону про соціальний захист військовослужбовців, вони звільняються від сплати відсотків, штрафів і пені під час служби як за контрактом так і на строковій службі до закінчення служби або до моменту закінчення особливого періоду.

Коли не потрібно звертатися до кредитору з проханням про кредитні канікули?

Якщо Ви допустили прострочення і у Вас немає грошей оплатити це прострочення, то звертатися до кредитної установи з проханням про відстрочку немає сенсу, так як Вам її зі 100% ймовірністю не схватять. В даному випадку питання потрібно вирішувати по іншому. Найкращі рішення даного питання - це позичити гроші у своїх друзів, так як вони увійдуть в положення і допоможуть Вам у важку хвилину.

Як оформити кредитні канікули?

Перед тим, як подавати заяву до банку на кредитні канікули, потрібно пам'ятати, що банк погодиться їх дати тільки надійним клієнтам, тобто тим, які постійно виконували умова кредитного договору. Заяву потрібно подавати в банк або в кредитну установу до моменту, коли у Вас настане прострочення. До заяви потрібно додати ксерокопії документів які підтверджують Вашу причину, по які Ви хочете отримати КК. Залежно від ситуації даними документами можуть бути:

 • Трудова книжка з відміткою про звільнення з роботи.
 • Свідоцтво про смерть близького родича і документ який підтверджує родинні зв'язки.
 • Військовий квиток.
 • Свідоцтво про народження дитини.
 • Виписка з історії хвороби (по можливості надайте також чеки про лікування, це підвищить шанс надання кредитором КК).
Рейтинг: 5 з 5


Відгуки та коментарі


Додайте Ваш відгук
Залиште свій Email, якщо бажаете отримати повідомлення про відповідь на Ваш коментар


Популярні кредити
Ще
Онлайн кредити
Потрібні гроші?