Кредит на карту під 0%
Сума до 10 000 грнТермін до 45 днівВік до 70 років
Подивитись більше 15 пропозицій

Хто такий кредитор і позичальникУкраїнські реалії все більше заставляють пересічних громадян говорити про кредити. Тема позик стає все більш популярною і актуальною сьогодні. Для більшості цивілізованих країн із розвиненою ринковою економікою, мати кредит це нормально. Кредитами користуються всі верстви населення. Бізнес теж бере гроші в банків для власного розвитку. Кредит – це інструмент для розвитку. Для того щоб опанувати цей інструмент і вміло ним користуватись потрібно знати основні поняття. В цій статті ми про них і поговоримо.

Кредит – термін що вживається в різних сферах людської діяльності. Існує чотири основних різновиди цього терміну. Нас більше цікавить кредит у фінансах, тому далі мова піде саме про нього.

Кредит (фінанси) – гроші та матеріальні цінності, котрі кредитор надає у користування позичальнику на конкретно визначений строк та під відсотки. В свою чергу, кредит можна розділити ще на більш вузькі сегменти в залежності від сфери застосування. Наприклад, міжнародний кредит, банківський кредит, міжбанківський кредит, іпотечний кредит, споживчий кредит, мікро кредит, комунальний кредит та інші.

Кредит можна розуміти як врегульовані договором відношення між позичальником і кредитором. Тепер головне розуміти хто в цих відношеннях Ви.

Кредитор – той хто дає в борг. Може бути як фізична особа так і юридична особа (тобто якась організація). Головне щоб кредитні відносити були оформлені документально та врегульовані договором певної форми що відповідає чинному законодавству. 

Важливо що в Україні видавати кредити можуть не тільки банки, а й різного роду фінансові організації такі як МФО Форза 24, а детально ознайомитись із списком діючих МФО можна тут.

Позичальник – той хто бере гроші в борг. Сторона що згідно кредитного договору бере кредит. Цікаво що банк у випадку ваших відносин, коли ви кладете гроші на депозит, може виступати позичальником.

Різновиди кредиторів

Для гарантування позики кредитори можуть вимагати якесь майно позичальника, а можуть давати в борг без застави. В цьому і полягає їхня основна відмінність.

Гарантування позики може виступати:

  • Завдаток – як правило нерухоме майно квартира чи будинок.
  • Зобов’язання виконати певну роботу.
  • Поручительство за певну особу.
  • Гарант, що зобов’язується погасити заборгованість у повній мірі у випадку несплати боргу позичальником згідно кредитного договору.

Чи можна продати або передати кредит

Інколи не маючи згоди сторони що позичала кошти, кредитор передає справу третій стороні і вже третя сторона може вимагати борг. Кредит можна продавати як по номінальній вартості так і нижче. При чому, номінальна вартість кредиту це тіло боргу плюс відсотки котрі потрібно сплачувати згідно договору. Пониження номінальної вартості кредиту залежить як від третьої сторони так і від кредитора, якому терміново можуть знадобитися гроші, або позичальника що в обумовлений термін погасив велику частину кредиту, можливо навіть здійснив переплату, якщо вона передбачалась при першочерговій домовленості.

Кредит який протермінували, можна також передати третій стороні. Як правило, при наявності великих заборгованостей, колектори скуповують кредити, щоб передавати такі справи до суду і претендувати на відчуження майна позичальника у випадку несплати боргу. У такому випадку вартість кредиту може бути не великою, кредитори прагнуть хоч частково компенсувати втрати на злісних неплатниках, а колектори таким чином мають різницю на якій і будується їхній бізнес.

Важливо! Якщо протягом трьох років Вашу справу, як боржника, не передали до суду, більше ніяких претензій Вам пред’явити не можуть.

Порада! Краще дотримуватись своїх кредитних зобов’язань і завчасно платити борги.

Рейтинг: 4 з 5


Відгуки та коментарі


Додайте Ваш відгук
Залиште свій Email, якщо бажаете отримати повідомлення про відповідь на Ваш коментар


Популярні кредити
Ще
Онлайн кредити
Потрібні гроші?