Кредит на карту під 0%
Сума до 10 000 грнТермін до 45 днівВік до 70 років
Подивитись більше 15 пропозицій

Пеня за борги по комуналці новий закон УкраїниНовий закон про пеню за комуналку

Верховна Рада підготувала українцям новий сюрприз. Комуналка. Тепер за несвоєчасну сплату буде нараховуватися пеня. Новий закон вступає в силу з 1-го травня і за новими правилами регулює відносини між комунальниками та користувачами, проте більшою мірою зміни відчують жителі міст, а точніше багатоквартирних будинків.

Що нового в законі?

Нова норма закону говорить, наступне. Газ і електрику будуть поставлятися виключно за персональними договорами. Інші послуги (прибирання прибудинкових територій, вивіз сміття, гаряча вода і т.д.) будуть поставлятися після укладення колективних або індивідуальних договорів. Тут вибір за Вами. Для колективного договору потрібно встановлювати лічильник для всього будинку. Держава надає рік для вибору моделі по якій будуть співпрацювати жителі міських будинків і послуг, відлік починається з першого травня.

Що за пеня?

Пеня

Закон України про житлово-комунальні послуги змінений. Згідно з новими нормами, після 1 травня громадяни заборгували за комуналку змушені будуть платити пеню в розмірі 0,01 відсотка за день простроченої оплати.

При заборгованості в 1000 грн, вам буде нараховуватися 10 коп в день. І всього за 100 днів ви вже змушені будете оплатити крім 1000грн боргу ще 10 грн пені.

Комуналку потрібно платити не пізніше кожного 20 числа місяця, і не дивлячись на невисокі штрафи не варто затягувати так як пеня буде тільки рости.

Правда нова норма забороняє стягувати більше ніж сам борг. Тобто, при заборгованості в 1000 грн максимально можлива пеня також 1000 грн, але варто відзначити, що вона набіжить лише через 27 років.

Кому начислять пеню?

Пеня в деяких випадках нараховуватися не буде. Наприклад, якщо Ви знаходилися в тривалому відрядженні, або не проживаєте в квартирі, або Вам затримали зарплату. Правда всі ці нюанси треба якось довести.

Якщо Вам затримали зарплату, вимагайте довідку у роботодавця, на підставі неї пеню не нарахували. Сьогодні багатьох людей беруть на роботу & laquo; ФОПамі & raquo ;, в такому випадку довести затримку зп не реально, тому що для держави ФОП зарплату не отримує, всі гроші вважаються доходами і не підпадають під визначення зарплата.

Можуть відключити світло, газ за несплату комуналки?

Ні газ ні світло, відключати не мають права, а ось інші послуги - так. Тому будьте уважні і не ігноруйте повідомлення про несплату боргу.

Що таке абонплата, чому я повинен її платити?

Абонентська плата - це експлуатаційні витрати розподіляються рівномірно на кожен місяць протягом року, які відчуває постачальник послуг. Іншими словами - це витрати, пов'язані з процесом розподілу ресурсів та використаних при цьому мереж. У світі, в загальному, це нормальна практика, а ось для України трохи в новинку. Тарифи встановлює спеціальна комісія регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Постачальнику така опція дозволяє розраховувати свої витрати і рівномірно розподіляти їх протягом року. Налічується вона як на мережі знаходяться в самому будинку так і на зовнішні.

Початок нарахувань посилання - 1 травня 2019. Основним нюансом залишається тільки відсутність прозорого механізму, при якому буде встановлена ​​певна норма згідно з якою повинні нараховувати абонентську плату. Також при наявності індивідуального договору, навіть якщо ви не проживаєте в квартирі, все одно доведеться платити цю плату. Дані обставини поки залишають питання без зрозумілої відповіді.

Що зміниться?

Зміни стосуватимуться насамперед відносин між постачальником і споживачем. Причому для людей проживають в приватних будинках сільської місцевості особливо нічого не зміниться, а ось для городян ситуація інша.

Зараз усі послуги надаються відповідно до індивідуальних договорів. Надалі можливі різні моделі співпраці постачання.

  1. Все залишається без змін. Кожна послуга - індивідуальний договір.
  2. Частина послуг можна оплачувати керуючої компанії, відповідно делегувавши їй опцію контролю виконання.
  3. Всі послуги (світло і газ тільки індивідуально) - будуть оплачуватися & laquo; від імені будинку & raquo ;. А тут і головне нововведення, в дію вступають & laquo; ОСББ & raquo; (Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку & nbsp; укр.), Вони будуть укладати колективні договори і відповідно регулювати їх контроль і виконання послуг. Але окремим питання будуть злісні неплатники. Але і на них можна знайти управу, як кажуть юристи.

Такі зміни залишать у минулому історію з ЖЕКами. Тепер ОСББ повинно стимулювати активність громадян у вирішенні питань і як наслідок дати можливість вибирати між ціною і якістю багатьох послуг. Це загальноєвропейська практика, покликана навести порядок в містах, і в теорії це повинно здешевити комунальні платежі, а вдома привести в порядок. ОСББ - може організовувати благоустрій та ремонт будинку в цілому. Бюрократичні перепони і не бажання ЖЕКів працювати повинні залишитися в минулому.

Коли очікувати зміни?

Для переходу на нові моделі управління ОСББ громадам дають рік, а ось норма про пеню почне діяти вже з 1 травня.

Є надія що вже через кілька років ми побачимо інші будинки в наших містах.

Рейтинг: 4 з 5


Відгуки та коментарі


Додайте Ваш відгук
Залиште свій Email, якщо бажаете отримати повідомлення про відповідь на Ваш коментар


Популярні кредити
Ще
Онлайн кредити
Потрібні гроші?