Кредит на карту під 0%
Сума до 10 000 грнТермін до 45 днівВік до 70 років
Подивитись більше 15 пропозицій

Чому не можна давати гроші в боргХочеш втратити друга, позич йому гроші. Чудова приказка що є своєрідною відповіддю на питання «чому не варто давати гроші в борг».

  • Гроші – це свобода. Їхня відсутність автоматично перетворюється на тяжкий тягар. Якщо Ваших друзів спіткала тяжка фінансова ситуація ви неодмінно будете в курсі цього. Адже це стає першою темою при Ваших зустрічах в кожній розмові.

Тяжке матеріальне положення може виникнути у будь якої людини. Якщо така ситуація сталася у вашого друга, перед тим як позичати йому добре подумайте. До кінця ви не можете бути впевненим що  вся сума боргу повернеться до вас в обумовлений термін. Також, не навмисне, підсвідомо ваша дружба перетвориться на інструмент впливу і буде використовуватись боржником лише в корисних цілях.

  • Це може послужити початком серйозного конфлікту. Ступінь серйозності буде залежати лише від суми боргу та вашого фінансового положення. У випадку коли скрута наздогнала і вас, а грошей немає, конфлікт може стати серйозним.

Прагматичний підхід до питання говорить, що стороною котра несе витрати і збитки стаєте ви. На перший погляд не зовсім вдало підібрані слова, досить добре характеризують ситуацію, в той же час ускладнюючи її, бо справу ви маєте не з простим позичальником, а другом. Таке випробування, не кожні стосунки можуть витримати.

І в підсумку, Ви ще й залишитесь крайнім бо вимагаєте гроші у товариша, а той факт що це Ваші гроші буде на другому місці. Тому перш ніж приймати рішення про видачу грошей в борг другові добре подумайте.

Декілька простих способів відмовити як відмовити у позичці

Вас ніхто не може примусити дати гроші в борг, це ваша власність і розпоряджатися нею можете тільки ви. Єдине що докори сумління можуть турбувати вас. Тому якщо надумали відмовити у позиці, зробіть це максимально коректно.

  • Повідомте друга що грошей немає. При цьому співчувайте йому, висловіть свою найщирішу підтримку, скажіть що можете надати будь яку допомогу окрім фінансової. Він не може зазирнути у ваш гаманець, а життєві обставини можуть диктувати свої умови.
  • Немає вільних грошей. Всі ваші гроші відкладені на потреби що можуть відбутися у будь який момент. І тому ви не можете позичити гроші другові. Поясніть ситуацію, говоріть що те на що відкладені ваші заощадження має для вас велику цінність.
  • Всі гроші використовуються. Якщо ви бізнесмен, всі думають що ви обов’язково маєте купу грошей і готові просто так допомогти всім друзям та їхнім родичам. При відмові скажіть що всі гроші в справах «крутяться», є «оборотні» які не можна просто так брати для особистих потреб, вони необхідні для подальшого розвитку власної справи.
  • Допоможіть, але не грошима. Запропонуйте можливу не фінансову альтернативу вирішення ситуації, і максимально посприяйте цьому.
  • Проявіть принциповість. Стійте на своєму, аргументуючи тим, що ви ніколи нікому не позичаєте і навіть друг не може стати винятком із цього правила.
  • Порадьте звернутись за допомогою до Швидко Займ. Скажіть що мікрокредити і придумали для того що не обтяжувати дружбу позиками.

Пам’ятайте, ніхто не може засуджувати вас за рішення відмовити другові в позиці. У кожного свої життєві ситуації, кожен сам обирає як жити. Але мислити критеріями вигод не завжди доречно. Кожен може опинитися у справді важкій не передбачуваній ситуації. Якщо хтось із близьки потрапив до лікарні з тяжким діагнозом, а на лікування (як це часто буває) потрібні дуже великі гроші, то прохання друга, при можливості, потрібно задовольняти. Адже друзі потрібні для того щоб допомогти у справді скрутній ситуації.

При цьому ви ризикуєте не отримати грошей назад. Але ви будете знати що гроші пішли на добру справу і справді комусь допомогли.

Рейтинг: 5 з 5


Відгуки та коментарі


Додайте Ваш відгук
Залиште свій Email, якщо бажаете отримати повідомлення про відповідь на Ваш коментар


Популярні кредити
Ще
Онлайн кредити
Потрібні гроші?