Кредит на карту під 0%
Сума до 10 000 грнТермін до 45 днівВік до 70 років
Подивитись більше 15 пропозицій

Ссуда, кредит, позика - відмінні риси понятьСеред українських споживачів поняття кредит, ссуда і позика є синонімами і вони не відрізняють ці поняття між собою. На справді це різні поняття, хоч і мають спільні риси. Справа в тому, що через маркетингові активності різних компаній, дані поняття злилися.

Що таке ссуда?

Ссуда - це угода передачі грошей, рухомого або нерухомого майна на умовах повернення прописаних в договорі ссуди. Дана угода може бути безкоштовною, тобто за користування коштами або майном не братиметься ніяких комісій або відсотків. Ссуду може видати юридична або фізична особа іншій особі (як фізичному так і юридичній). На законодавчому рівні, щоб видати ссуду, не потрібно мати фінансову ліцензію в Україні (на відміну від кредиту).

Ссуда може видаватися як на певний термін так і безстроково. Договором ссуди допускається нормальний знос майна (що відрізняє її від довірчого зберігання), тобто, якщо в процесі користування майном воно зазнало знос, то за це не потрібно нічого доплачувати.

Ссуда ділиться на види:

  • Договір безоплатного користування (майнова ссуда). Дана ссуда видається на умова повернення через певний час, з урахуванням зносу. Прикладом даного виду може бути договір оренди житла, при якому сплачується фіксована плата за користування майном, але не сплачується нормальний знос квартири або будинку.
  • Споживча ссуда.Різновид споживчого кредиту, який банк видає під відсотки. Наприклад, Ви хочете купити телефон і укладаєте з банком договір, при якому банк перераховує продавцю всю суму за покупку, а Ви отримуєте телефон і виплачуєте ссуду банку
  • Банківська ссуда.Це банківський кредит які видається Вам, як правило під заставу, на певний термін під проценти. В даному випадку гроші перераховуються Вам на рахунок і Ви можете розпоряджатися ними на свій розсуд на відміну від споживчої позики.

Що таке кредит?

Кредит - це фінансова операція між юридичною особою (обов'язково повина мати фінансову ліцензію) і іншою особою (фізичною або юридичною) при якій надаються гроші на певний термін під певні відсотки, і всі умови прописуються в кредитному договорі.

По термінах кредитування кредити розрізняють на:

  1. Короткострокові - видаються до 1-го року. При цьому як правило при такому терміні кредитування заставу не передбачено. Відсоткова ставка в даному випадку найбільша, ніж при кредитах, які видаються на більший термін. До короткострокових кредитах відносяться кредит онлайн, який видають до 90 днів.
  2. Середньострокові кредити - видаються на термін від 1-го року до 5-ти років. Ці кредити видаються без застави або під заставу рухомого майна, наприклад Вашого автомобіля (причому автомобілем ви будете продовжувати користуватися). Максимальна сума кредиту в даному випадку 70% від вартості автомобіля. Автомобіль повинен бути застрахований.
  3. Довгострокові кредити. Видаються на термін від 5-ти років. В даному виді кредити видаються в основному під заставу квартири або іншого нерухомого майна, щоб зменшити ризик банківської установи.

За своїм призначенням кредити діляться на

- цільові - гроші до Вас не надходять безпосередньо, а надходять на рахунок компанії або фізичної особи, яка продала Вам товар або послугу.

- нецільові кредити - це кредит, при якому гроші надходять до Вас на рахунок і можуть бути використані Вами на Ваш розсуд.

Що таке позика?

Позика - це отримання у тимчасове користування грошових коштів або майна. Позика може видаватися фізичною або юридичною особою (на відміну від кредиту, які видаватися можуть тільки юридичною особою з фінансової ліцензією). Позика може бути усна, якщо 2 сторони є фізичними особами.

Позика має бути повернена в строк зі сплатою відсотків. Також, якщо передавалося майно, то позика має бути повернена в тому самому вигляді, що і віддавалася або замінений аналогом (на відміну від ссуди, де знос погашати не потрібно)..

Порівняльна таблиця: ссуда, кредит, позика

  Хто видає Що видається Термін Повернення
Кредит Юридична особа з фінансовою ліцензією Гроші Суворо визначений В повному обсязі з відсотками
Ссуда Юридична або фізична особа Гроші або майно Безстроковий або визначений Майно без плати за знос
Позика Юридична або фізична особа Гроші або майно Суворо визначений Майно з платою за знос
Рейтинг: 4 з 5


Відгуки та коментарі


Додайте Ваш відгук
Залиште свій Email, якщо бажаете отримати повідомлення про відповідь на Ваш коментар


Популярні кредити
Ще
Онлайн кредити
Потрібні гроші?