Як очистити, видалити кредитну історію

Як очистити, видалити кредитну історію


До кредитної історії потрібно ставитися досить педантично, вона прямо впливає на ймовірність видачі грошей банком або фінансовою організацією. Людей, які не виконували зобов'язання в минулому цікавить: «Чи можна видалити кредитну історію?». Повністю видалити історію не можна, дані все одно залишаються, можна її покращити. Кредиторів цікавлять дані за минулі 5 років.

Кредитна історія, що це

Кредитна історія - це інформація про фізичну або юридичну особу, зберігається в УБКІ і включає дані про всі попередні фінансові зобов'язання в банках і кредитних організаціях. Доступна інформація, допоможе кредитору піти на контакт з Вами для мотивації оплати боргу. Всі дані, які там знаходяться, передаються від кредиторів до яких Ви отримували доступ.

Види кредитної історії:

  • Хороша (позитивна) - позичальник виконував умови кредитного договору, не допускав прострочень і повністю погасив кредит в строк.
  • Погана (негативна) - позичальник не виконував умови кредитного договору, допускав прострочення або не погасив кредит до моменту закінчення кредитного договору.
  • Чиста (нейтральна) - людина жодного разу в житті не користувався послугами кредитних компаній і не брала у банку гроші в борг.

Хороша і погана кредитна історія умовні поняття. Кредитна компанія має свою кредитну оцінку позичальника. Може вийти так, що один банк вважатиме її поганою, а інший хорошою.

Як може бути зіпсована кредитна історія

Історія може бути негативна, якщо Ви не виконували умови договору. Але є ситуації, коли повністю виконали умови кредитного договору, а історія у однаково зіпсована.

  • Персональна інформація потрапила в руки шахраїв, вони оформили на Вас кредит. В даному випадки потрібно подавати заяву в правоохоронні органи.
  • Неправильно зрозуміли умови договору або вони були прописані не коректним чином. Найчастіший випадок виникнення прострочення - це ситуація коли Ви оплатили кредит вчасно, але через банківський переказ гроші надійшли на рахунок компанії на наступний день і вона вважала цю ситуацію як невиконання зобов'язань.

Як поліпшити кредитну історію

  1. Погасити існуючий прострочений кредит. Є прострочення по діючому кредиту? Погасіть його. Це допоможе не тільки поліпшити кредитну історію, а й позбудеться тиску кредиторів.
  2. Сплачуйте всі платежі за зобов'язаннями вчасно, не допускайте прострочень.
  3. Укладайте з банками договори реструктуризації - це додатковий договір про те, що Ви погасите заборгованість на інших умовах.
  4. Оформіть кілька разів мікропозику і поверніть їх вчасно.
Погана кредитна історія, хочете її видалити повністю з УБКІ? Зробити це не можна! Можна лише її поліпшити. На певному проміжку часу, користуйтеся кредитними продуктами і не порушуйте умов договорів, не допускайте прострочення.

Коментарі: 0

Залиште свій коментар