Мікрофінансові організації і кредитні компанії України


A
B
C
D
E
F
G
I
K
L
M
N
O
P
Q
S
T
U
V
W
Z
Б
В
Г
Д
Е
Є
З
К
М
Н
О
П
С
Т
У
Ф
Ц
Ш
A
B
C
D
E
F
G
I
K
L
M
N
O
P
Q
S
T
U
V
W
Z
Б
В
Г
Д
Е
Є
З
К
М
Н
О
П
С
Т
У
Ф
Ц
Ш

Мікрофінансові організації та кредитні компанії України

Мікрофінансова організація - юридично зареєстрована особа, яка має право на здійснення фінансової діяльності і ліцензію від Національного банку України на кредитування фізичних і / або юридичних осіб. Регулюється діяльність законами про фінансові організації і фінансовий ринок. Базові поняття діяльності закріплені в Законі України «Про банки і банківську діяльність».

Відмінності мікропозик від кредитів що видаються банками

Кредитні компанії не вимогливі до кредитної історії і кредитного скорингу (система прийняття рішення про видачу кредиту на підставі статистичних даних). Це пов'язано з тим, що ризики, неповернення кредиту компенсуються високими процентними ставками. У мікрофінансових організація комісія за кредит становить до 840 відсотків на рік, в банках до 200%.

Може здатися, що в таких позиках немає сенсу. МФО видають кредити до зарплати на термін до 30-ти днів і на суму до 15-ти тисяч гривень. На такому короткому проміжку часу, відсотки в абсолютному значенні невеликі, але гроші, надані Вам протягом 20-ти хвилин можуть виручити в непередбаченій ситуації. З огляду на маркетингові акції кредитних компаній (більшість з них видають перший кредит під 0 відсотків для нових клієнтів), можна брати невелику суму на строк до 14 днів і не платити відсотки за користування позиковими грошима.

Банки представляють великі фінансові інструменти і кредитують на велику суму, термін і поділяють кредити на: споживчі, заставні, іпотечні, авто ломбарди - кредит під заставу авто і т.д. Банки ретельно оцінюють ризики і вимагають від позичальника надання великого переліку документів і уточнюючі дзвінки знайомим.

МФО і банки надають абсолютно різні фінансові послуги, і кредит на умовах банку ніколи не видасть кредитна організація. Кредит на умовах мікро фінансової організації не видасть банк.

Мікро фінансові організації - це новий вид ломбардів, які не потребують застави і надають кредит з урахуванням нових технологій, що розвиваються. Хочете отримати позику в МФО? Необхідно мати паспорт громадянина України, ідентифікаційний код (ІПН), банківську карту, мобільний телефон і доступ в мережу інтернет. Наочно інформація представлена в порівняльній таблиці.

Переваги та недоліки мікрокредитів в порівнянні з кредитами в банках


Умова Переваги і недоліки кредитів
Кредитні компанії і МФО Банки
Надання довідок з роботи Не потрібні довідки Потрібні довідки для підтвердження доходу
Поручителі Не потрібні Потрібні для зменшення ризиків банку
Термін кредитування 1-90 днів Від 2-х місяців до 20-ти років
Відсоткова ставка до 720% в рік До 200% в рік
Час отримання грошей До 20 хвилин на картку До 5-ти днів
Наявність застави Не потрібні Потрібні при заставному кредиті
Отримання грошей На картку або у відділенні На картку або у відділенні
Дзвінки родичам, друзям, колегам Без дзвінків З дзвінками для підтвердження інформації
Наявність страховок і перших внесків Відсутні Присутні

Як Ви вже зрозуміли з наведеної вище таблиці в сегменті кредитів до зарплати виграють кредитні компанії, а сегменті довгострокових кредитів виграють банки.

Порівняння мікрокредитів і позик в ломбардах



Умова Переваги і недоліки позик
Кредитні компанії і МФО Ломбарди
Надання довідок з роботи Не потрібні довідки Не потрібні довідки
Поручителі Не потрібні Не потрібні
Термін кредитування 1-90 днів 1-90 днів
Відсоткова ставка до 2% в день до 2% в день
Час отримання грошей До 20 хвилин на картку або готівкою До 20 хвилин тільки готівкою
Наявність застави Не потрібні Потрібна застава
Отримання грошей На картку або у відділенні Тільки у відділені

Кредитні компанії і ломбарди надають один і той же фінансовий продукт, але конкуренцію виграє МФО, вони не вимагає застави і надання грошей можливе онлайн не виходячи з дому. Нинішні ломбарди вже розуміють, що вони програють конкуренцію і трансформуються в мікро фінансові організації, яскравий цьому приклад - ломбард «Благо».

Як вибрати кредитну організацію в Україні

Щоб вибрати відповідну компанію потрібно орієнтуватися на показники:

Процентна ставка

При виборі кредиту найбільшу увагу на процентну ставку. Потрібно відштовхуватися від того, чи брали Ви вже кредити в якійсь компанії, при першому кредиті ставка у більшості 0%. Рекомендуємо залишати заявку де Ви ще не співпрацювали, щоб не платити відсотки.

Сума кредиту

Вибір цього показника залежить від того, яка сума Вам необхідна. Як правило 1-ші кредити дають до 4000 гривень під 0%, а повторні до 15000 гривень під 2%.

Строк кредиту

Кредити видають до 30 днів, але при повторному кредиті можна отримати позику до 90 днів. Можна схитрувати і взяти позику в одній компанії на 30 днів, потім після закінчення терміну взяти в інший на 30 і повернути 1-й. Так Ви збільшите термін до 60 днів.

Вік

МФО видають позики від 18 років до 90 років. Залежно від віку рекомендуємо залишати заявки в потрібному діапазоні компаній.