Кредитні канікули: що таке і як використовувати

Кредитні канікули: що таке і як використовувати


Проблема з виплатою кредиту або позики зустрічається у багатьох українців, які маю в активі діючий кредит. Це пов'язано з тим, що рівень доходів ледь дозволяє покривати першорядні потреби людини. Позику потрібно повертати, ніхто не хоче платити зайві гроші за прострочення.

У даній ситуації необхідно знайти компроміс з кредитором або вирішити це по іншому. Хорошим варіантом в Україні є кредитні канікули, вони дозволять не платити кредит певний час і штрафні санкції за оплату нараховуватись не будуть.

Варіанти вирішити ситуацію з відсутністю грошей для платежу по кредиту:

Позичити гроші у друзів або родичів.

Взяти позику без відсотків в Ukrpozyka, для погашення попередньої позики.

Укласти договір реструктуризації з кредитною організацією - змінити умови договору, в якому змінитися термін оплати кредиту.

Домовиться з фінансовою компанією про кредитні канікули - відстрочка погашення кредиту.

Кредитні канікули - найбільш прийнятний варіант. Він передбачає домовитися не залучаючи третіх осіб і під час припинення терміну оплати не нараховуються штрафні санкції. Кредитор не вживає жодних дій з негативними наслідками, не телефонує щодня з вимогою сплатити борг, не продає його колекторам, і не подає в суд.

Хто і коли може претендувати на кредитні канікули

Кредитні канікули фінансові установи не зобов'язані надавати не на підставі закону, кредитного договору, за винятком військовослужбовців. Кредитор надає канікули на свій розсуд і як правило йде назустріч клієнту, якщо той вчасно вносив всі платежі і не допускав прострочення по боргу. У більшості випадків кредитор погоджується надати канікули на маленький термін в порівнянні з терміном договору. Якщо Ви брали кредит на 3 роки, то можна розраховувати на канікули до 6 місяців. На більший термін він не піде, великі ризики неповернення і закінчення терміну позовної давності.

Фінансова установа піде на зустріч при вагомій причині:

 • Тимчасовий виїзд за кордон.
 • Важка хвороба.
 • Тимчасова втрата працездатності.
 • Спортивні або інші змагання.
 • Призов до армії.
 • Виконання службових обов'язків, через які Ви фізично не зможете оплачувати кредит.

Відмовити або схвалити кредитні канікули можуть виключно співробітники банку, так як законом це не визначено. Для успішного їх вирішення потрібно по максимуму підготувати документи.

Єдиною категорією громадян, кому кредитори зобов'язані дати кредитні канікули є військовослужбовці. Це пов'язано з введенням в Україні особливого становища. Відповідно до закону про соціальний захист військовослужбовців, вони звільняються від сплати відсотків, штрафів і пені під час служби як за контрактом так і на строковій службі до закінчення служби або до моменту закінчення особливого періоду.

Коли не потрібно звертатися до кредитору з проханням про кредитні канікули

Допустили прострочення, немає грошей оплатити? Звертатися до кредитної установи з проханням про відстрочку немає сенсу. Вам її не схвалять. В даному випадку потрібно діяти по іншому. Найкращі вирішення питання - це позичити гроші у друзів або родичів.

Як оформити кредитні канікули

Перед тим, як подавати заяву банку на кредитні канікули, потрібно пам'ятати, банк погодиться їх дати надійним клієнтам, тим, які постійно виконували умови кредитного договору. Заяву потрібно подавати в банк або кредитну установу до моменту, настання прострочення. До заяви потрібно додати ксерокопії документів, що підтверджують причину, по якій Ви хочете КК. Залежно від ситуації даними документами можуть бути:

 • Трудова книжка з відміткою про звільнення з роботи.
 • Свідоцтво про смерть близького родича і документ який підтверджує родинні зв'язки.
 • Військовий квиток.
 • Свідоцтво про народження дитини.
 • Виписка з історії хвороби (по можливості надайте також чеки про лікування, це підвищить шанс надання кредитором КК).

Коментарі: 0

Залиште свій коментар