Хто такий кредитор і позичальник

Хто такий кредитор і позичальник


Українські реалії все більше змушують рядових громадян говорити про кредити. Тема позик стає популярною та актуальною. Для більшості цивілізованих країн з розвиненою ринковою економікою, мати кредит нормально. Кредитами користуються всі верстви населення. Бізнес бере гроші у банків для власного розвитку. Кредит - це інструмент. Щоб вміло ним користуватися потрібно знати основні поняття.

Кредит - поняття вживається в різних сферах людської діяльності. Існує чотири основних види терміну. Нас більше цікавить кредит в фінансах, далі мова піде саме про нього.

Кредит (фінанси) - гроші і матеріальні цінності, які кредитор надає в користування позичальнику на конкретно визначений строк та під проценти. Кредит можна розділити на більш вузькі сегменти залежно від сфери застосування. Міжнародний кредит, банківський кредит, міжбанківський кредит, іпотечний кредит, споживчий кредит, мікро кредит, комунальний кредит.

Під кредитом можна розуміти врегульовані договором відношення між позичальником і кредитором.

Кредитор - дає в борг. Може бути фізичною або юридичною особою. Головне щоб кредитні відносини були оформлені документально і врегульовані договором певної форми відповідає чинному законодавству.

Важливо що в Україні видавати кредити можуть не тільки банки, але і різного роду фінансові організації.

Позичальник - той хто бере гроші в борг. Сторона, згідно кредитного договору бере кредит. Цікаво, банк у разі коли кладете гроші на депозит, може виступати позичальником.

Різновиди кредиторів

Для забезпечення позики кредитори можуть вимагати якесь майно позичальника, а можуть давати в борг без застави. В цьому і полягає їх основна відмінність.

Забезпеченням позики може виступати:

  • Застава - як правило нерухоме майно квартира або будинок.
  • Зобов'язання виконати певну роботу.
  • Порука за певну особу.
  • Гарант, що зобов'язується погасити заборгованість в разі несплати боргу позичальником за кредитним договором.

Чи можна продати або передати кредит

Не маючи згоди сторони, що позичала кошти, кредитор передає справу третій стороні і вже третя сторона може вимагати борг. Кредит можна продавати як за номінальною вартістю, так і нижче. Причому номінальна вартість кредиту це тіло боргу плюс відсотки. Зниження номінальної вартості кредиту залежить як від третьої сторони так і від кредитора, якому терміново можуть знадобитися гроші, або позичальника, що в термін погасив більшу частину кредиту, можливо зробив переплату, якщо вона передбачалася при першочерговій домовленості.

Кредит, який прострочили, можна передати третій стороні. При наявності великих заборгованостей, колектори скуповують кредити, щоб передавати справи до суду і претендувати на відчуження майна позичальника в разі несплати боргу. Вартість кредиту може бути не великою, кредитори прагнуть хоч частково компенсувати втрати на злісних неплатників, а колектори таким чином мають різницю на якій і будується їх бізнес.

Важливо! Протягом трьох років справу, як боржника, не передали до суду? Ніяких претензій Вам пред'явити не можуть.
Порада! Краще дотримуватися кредитних зобов'язань і завчасно платити борги.

Коментарі: 0

Залиште свій коментар