Чому військовим не дають кредит в Україні

Чому військовим не дають кредит в Україні


Військовослужбовці досить специфічна категорія громадян. Для військовослужбовців можуть з'явитися додаткові закони, які обмежують нарахування їм відсотків, це не вигідно кредитним компаніям.

Виходячи зі специфіки роботи військовослужбовців, з них досить проблематично «вибити» борги.

Банки не дають кредит до кінця проведення АТО / ООС військовослужбовцям!

Держава досить добре захищає права військових. 7 серпня 2014 року прийнято закон «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Відповідно до даного закону, до завершення особливого статусу тимчасово окупованих територій, банкам заборонена або обмежена можливість нараховувати відсотки по кредитах військовослужбовцям. Відповідно до даного закону будь-який військовий у якого є діючий кредит, може не платити відсотки до кінця завершення АТО і відсотки нараховуватися не будуть. Причому дана норма передбачена не тільки тим військовим, які перебувають в зоні АТО / ООС, але і всім військовослужбовцям як контрактної, так і строкової служби. Військові мають безстрокові кредитні канікули, які не закінчуються вже протягом багатьох років.

Будь-який банк працює з метою отримання прибутку, а як можна отримувати прибуток, якщо не нараховувати відсотки. Фінансові інститути прийняли рішення не видавати кредити військовим. За кредитними картками в банках обмежили кредитний ліміт до рівня фактичної заборгованості та під час внесення на карту грошей, кредитний ліміт зменшується.

Що робити військовим якщо терміново потрібні гроші, а банки грошей не дають

У багатьох військових при фінансових труднощах виникає патова ситуація, гроші потрібні, а банки відмовляють видавати позики. На допомогу приходять так звані мікро кредитні організації. Видають гроші до зарплати на термін до 30 днів, сума до 10000 гривень.

Чому банк не видає кредити, а МФО видасть

Основною моделлю бізнесу мікро кредитних організацій є оцінка ризиків неповернення клієнтом виданих коштів на підставі даних про клієнта, таких як стать, вік, соціальний стан, рівень доходу, сімейний стан, наявність дітей і т.д. Видавши гроші під 0%, кредитна організація нічого не заробляє, а інвестує в кредитний скоринг оцінки ризиків позичальників. Це робити вигідно, за допомогою скорингової моделі вони зароблять гроші в майбутньому, знаючи статистично про ймовірність повернення грошей подібних людей.

Чи можна не повертати позику МФО військовим

Відповідно до законодавства в особливий період не нараховуються відсотки, тіло кредиту все таки потрібно повернути. При простроченні позики буде погана кредитна історія, в подальшому Ви не зможете отримувати позики. Можливо, Вам будуть телефонувати представники кредитної компанії з вимогою повернути борг, а це не приємно.


Коментарі: 0

Залиште свій коментар