Ссуда, кредит, позика - відмінні риси понять

Ссуда, кредит, позика - відмінні риси понять


Серед українських споживачів поняття кредит, позика і ссуда є синонімами, і вони не відрізняють їх між собою. Насправді це різні поняття, які мають спільні риси. Через маркетингові активності різних компаній, дані поняття злилися.

Що таке позика

Позика - це угода передачі грошей, рухомого або нерухомого майна на умовах повернення прописаних в договорі. Дана угода може бути безкоштовною, за користування засобами або майном не береться комісій чи відсотків. Позику може видати юридична або фізична особа. На законодавчому рівні, щоб видати позику, не потрібно мати фінансову ліцензію в Україні (на відміну від кредиту).

Позика може видаватися як на певний термін так і безстроково. Договором позики допускається нормальний знос майна (що відрізняє її від довірчого зберігання). Якщо в процесі користування майном воно зазнало зносу, не потрібно доплачувати.

Позика ділиться на види

  • Договір безоплатного користування (майнова позика) Дана позика видається на умова повернення через певний час, з урахуванням зносу. Прикладом даного виду може бути договір оренди житла, сплачується фіксована плата за користування майном, не сплачується нормальний знос квартири або будинку.
  • Споживча ссуда. Разновид споживчого кредиту, банк видає під відсотки. Хочете купити телефон і укладаєте з банком договір? Банк перераховує продавцеві всю суму за покупку, а Ви отримуєте телефон і виплачуєте позику банку.
  • Банківська позика. Банківський кредит видається, як правило, під заставу, на певний термін під проценти. В даному випадку гроші перераховуються на рахунок, і Ви можете розпоряджатися ними на свій розсуд на відміну від споживчої позики.

Що таке кредит

Кредит - це фінансова операція між юридичною особою (обов'язково повинен мати фінансову ліцензію) і іншою особою (фізичною або юридичною). Гроші надаються на певний термін під певні відсотки, а всі умови прописуються в кредитному договорі.

По термінах кредитування кредити розрізняють

  1. Короткострокові - видаються до 1-го року. При такому терміні кредитування заставу не передбачено. Відсоткова ставка в даному випадку велика. До короткострокових кредитів відносяться кредит онлайн, видають до 90 днів.
  2. Середньострокові кредити - видаються на термін від 1-го року до 5-ти років. Кредити видаються без застави або під заставу рухомого майна, автомобіля (причому автомобілем продовжуєте користуватися). Максимальна сума кредиту в даному випадку 70% від вартості автомобіля. Автомобіль повинен бути застрахований.
  3. Довгострокові кредити. Видаються на термін від 5-ти років. В даному виді кредити видаються в основному під заставу квартири або іншого нерухомого майна, щоб зменшити ризик банківської установи.

За своїм призначенням кредити діляться на

  • цільові - гроші не надходять безпосередньо, а надходять до компанії або фізичної особи, яка продала Вам товар або послугу.
  • нецільові кредити - це кредит, при якому гроші що надходять до Вас можуть бути використані на Ваш розсуд.

Що таке позика

Позика - це отримання у тимчасове користування грошових коштів або майна. Позика може видаватися фізичною або юридичною особою. Позика буває усна, 2 сторони є фізичними особами.

Позика має бути повернена в строк зі сплатою відсотків. Передавалося майно? Позика має бути повернена в тому самому вигляді, або замінена аналогом (на відміну від ссуди, де знос погашати не потрібно).

Порівняльна таблиця: ссуда, кредит, позика


  Хто видає Що видається Термін Повернення
Кредит Юридична особа з фінансовою ліцензією Гроші Суворо визначений В повному обсязі з відсотками
Ссуда Юридична або фізична особа Гроші або майно Безстроковий або визначений Майно без плати за знос
Позика Юридична або фізична особа Гроші або майно Суворо визначений Майно з платою за знос

Коментарі: 0

Залиште свій коментар