Що таке іпотека, іпотечна позика

Що таке іпотека, іпотечна позика


Іпотечне кредитування стрімко розвивається. В Україні ставки по іпотечних кредитах залишаються високими, не кожен має можливість оплачувати їх.

Схожі поняття не є тотожними, не всі розуміють різницю між іпотекою та іпотечним кредитом.

Іпотека - вид застави що дає кредитору гарантію на повернення кредитних коштів, а не вид банківського кредиту як всі думають.

Іпотечний кредит - це гроші, які видає банк під заставу нерухомого майна (квартири, будинки).

Не кожен заставне майно є іпотекою. Іпотека носить публічні ознаки і є певною відміткою в свідоцтві про державну реєстрацію.

Нерухоме майно з відміткою іпотека є власністю позичальника, він нею розпоряджається, але продати або передати право власності без відома кредитора не може.

Чим відрізняється іпотечний кредит від не іпотечного

Кредит можна вважати іпотечним тоді, коли його видають під заставу нерухомого майна. Тому, основною характеристикою іпотеки є застава.

Коли видається кредит на покупку нерухомості, але в заставу нерухомість не вноситься. Такий кредит не є іпотечним. Важливо що під заставу може вноситися і нерухомість яка вже знаходиться у власності, а не тільки нова під яку видається позика.

Приклад іпотечного кредиту. Будинок що будується не може бути іпотекою. Тільки нерухомість вже здана в експлуатацію може бути використана в іпотечному кредитуванні. У такому випадку і закладають вже наявне майно.

Важливо що іпотечний кредит має цільове призначення і використовувати гроші на щось крім покупки нерухомості не можна.

У світі існує практика іпотеки у вигляді предметів розкоші або дорогих послуг, але в Україні така практика не отримала популярності.

Іпотечне кредитування в економіці

Часто, більшість людей не мають можливості купувати житло відразу за ринковою вартістю. Завдяки іпотечному кредитуванню, для багатьох житло стає доступним. Це стимулює будівельну галузь. Разом з нею ростуть і суміжні сегменти: виробництво та продаж будівельних матеріалів, збільшення продажів побутових товарів необхідних для організації домашнього затишку. Відповідно, будівництво супроводжується розвитком доріг, виробництвом меблів, веде за собою розвиток деревообробної галузі. І так по ланцюговій реакції.

Позичальник маючи у власності свій будинок з обмеженнями, прагне більше заробити, щоб виплатити борг якомога швидше, і часто гасить заборгованість раніше першочергового терміну.

Половина банківських кредитів є іпотечним, а тому наявність такого продукту стимулює розвиток і банківської сфери.

Переваги іпотечного кредиту

  • Власне житло за відсутності, одномоментно великої суми на покупку.
  • Можливість прописатися у власному будинку і жити як повноцінний член суспільства.
  • Мінімізація навантаження на сімейний бюджет з можливістю отримати юридично чисту нерухомість.

При великій кількості позитивних моментів іпотечного кредитування, воно залишається досить популярним в Україні. Київ переживає будівельний бум, але основні засоби на покупку нової нерухомості не є іпотечними кредитами. Людям доводиться половину життя обмежувати себе щоб мати можливість купити бажану нерухомість.


Коментарі: 0

Залиште свій коментар